0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Pırlanta Aksesuar

Pırlanta aksesuar modelleri kategorisinde; pırlanta hızma çeşitleri bulunmaktadır. Özel siparişleriniz de değerlendirilebilmektedir.

Tüm hızmalar, dilediğiniz altın renginde ya da ayarında üretilebilmektedir. Her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Pırlanta Aksesuar Modelleri

Sirius Pırlanta online satış sitesinde pırlanta hızma modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta takı modellerimiz 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

Pırlanta Aksesuar

 

Pırlanta aksesuar, kadınların şıklığını tamamlayan en önemli tasarımların başında gelmektedir. Pırlanta, günümüzde en değeri hediyeler arasındaki yerini korumaktadır. Pırlanta aksesuarlar, pırlanta yüzükler, pırlanta kolyeler, pırlanta küpeler, pırlanta bileklikler ve pırlanta gerdanlıklar gibi birbirinden farklı tasarımlarla hazırlanmaktadır. Pırlanta aksesuar modelleri, binlerce yıldır şekillenen elmasın işlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Pırlanta aksesuarlar her bayanın hayallerini süslemektedir. Günümüzde çok sayıda pırlanta çeşidi ve pırlanta modeli tasarlanmaktadır. Farklı özelliklerde ve stillerde yapılan pırlanta takılar, alıcıları kararsızlığa düşürebilmektedir. Sevgiliye, eşe, anneye ya da değerli bir arkadaşa alınacak pırlanta aksesuarlar arasından seçim yapmakta kimi zaman zorlanılsa da en uygun olan tasarımın bulunması her zaman mümkündür. Her pırlanta kendine özeldir ancak pırlanta alırken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Pırlanta aksesuarların seçiminde öncelikle pırlantanın 4C kuralını bilmek gereklidir. 4C kuralı, renk (colour), berraklık (clarity), karat (carat) ve kesim (cut) özellikleridir. Bunlar, pırlantaların değerini belirleyen en önemli unsurdur.

Pırlanta aksesuar modelleri renksizmiş gibi görünse de tüm pırlantaların D’den başlayıp Z’ye kadar uzanan bir renk çizelgesine sahip olduğu bilinen bir gerçektir. J ve üzeri renge sahip olan pırlantalar makul ve yeterli beyazlıktadır. H, D ve G renge sahip olanlar ise en iyi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca her pırlantanın üzerinde doğanın parmak izleri olarak adlandırılan, pırlantaların berraklığını belirleyen bazı izler bulunmaktadır. Pırlanta aksesuar satın alırken bun göz önünde bulundurulmalı, VS-SI derecesine sahip pırlantalar tercih edilmelidir. Ağırlığı karat ile ölçülen pırlantaların bir başka özelliği de taşın ağırlığı yani karatıdır. Pırlanta aksesuar alırken karat ağırlığına da dikkat edilmelidir. Pırlanta aksesuarların fiyatlarında karat büyüklüğü fiyatı etkileyen bir unsurdur. Aksesuardaki taşların büyük karaltı ancak küçzük görünümlü olduğu kadar küçük karaltı ve büyük görünümlü olanları da vardır. Bu durumda küçük taşların fiyatları daha yüksek, büyük taşların fiyatları ise daha düşük olabilmektedir. Bu nedenle pırlanta aksesuarlar alınırken 0.10 carat ve üzeri olmasına dikkat edilmelidir. Pırlantaların üzerinde insan eliyle yaratılan tek özellik ise kesimdir. Pırlanta tercihi yapılırken pırlantanın kesim kalitesine dikkat edilmelidir. Pırlanta ışıltısı ile göz kamaştıran bir aksesuardır ve her kardın da ışıldamayı sonuna kadar hak etmektedir. Göz kamaştırıcı ışıltısıyla pırlanta aksesuarlar, insanın ihtişamını ön plana çıkarmaktadır. Pırlanta aksesuarlar, doğum günlerinde, anneler gününde, evlilik yıldönümlerinde ya da bir başka özel günde hediye edilebilmektedir. Aksesuarlarda pırlantanın yer aldığı montür modeli de önemlidir. Bu aksesuarların fiyatını ve pırlantanın şıklığını belirleyen montür, genellikle pırlanta yüzüklerde kullanılmaktadır. Tektaş pırlanta ya da beştaş pırlanta alırken tercih edilecek olan aksesuarın montürü, pırlanta ve kişini zevkiyle ile uyumlu olmalıdır. Kesim, pırlantanın göz kamaştırıcı parlaklığa sahip olmasını sağlamaktadır. Bu ışıltı, kesimin ustalığının yanı sıra kullanılan teknolojiye de bağlıdır. Kesimin titizliği ve inceliği, pırlantanın ışığı yansıtma ve kırma oranlarını belirlemektedir. Kesimin kaliteli olması, pırlantanın parlak, ışıltılı ve kıvılcımlı olmasını sağlamaktadır.

Pırlanta aksesuar seçerken rengine de dikkat edilmesi gereklidir. Pırlantaların çoğu renksiz gibi görünmektedir ancak aralarında belli olmayan bir ton farkı bulunmaktadır. Bir pırlanta ne kadar renksizse o kadar değerlidir ancak tamamen renksiz olan bir pırlanın bulunması da çok enderdir. Çok belirgin renge sahip pırlantalar da az bulunmaktadır. Ayrıca pırlanta aksesuar arasında fancy (fantezi) adı verilen kırmızı, pembe, mavi ve sarı gibi belli olan renk tonlarında da vardır. Pırlanta aksesuarların ilk günkü gibi olması için mücevher bakımı ile ilgili bilgi edinilmesi tavsiye edilmektedir.