0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Pırlanta Küpe

Pırlanta küpe modelleri kategorisinde; tektaş küpe, halka küpe, tria küpe, modern tasarımlı fantezi küpe, incili ve renkli taşlı pırlanta küpe çeşitleri bulunmaktadır.

Tüm küpeler, dilediğiniz altın renginde ya da ayarında üretilebilmektedir. Özel talepleriniz ve her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Pırlanta Küpe

 

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta küpe, pırlanta halka küpe, pırlanta tria küpe, safir, yakut, zümrüt taşlı küpe ya da inci küpe modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta küpe modellerimiz 8 ayar, 14 ayar ve 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Erkek küpesi modellerimize de sol menüden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

 

Pırlanta küpe, kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarların arasında gelmektedir. Pırlanta sevginin dile gelmiş halidir. Pırlanta geçmişten bu yana kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan bir mücevherdir, sonsuzluğu simgelemektedir. Bu, birlikte hem bugünde hem de yarında var olmanın sembolü olmaktadır.

 

Pırlanta küpe seçimi yapılırken (cut) kesim, (clarity) berraklık, (color) renk, (carat) karat ağırlığından oluşan pırlantanın 4C özelliği göz önünde bulundurulmalıdır. Cut, pırlantanın kesimini ifade eder. Yuvarlak kesimli pırlanta, dünyada ve Türkiye'de sıklıkla tercih edilen bir elmas kesim şeklidir. Pırlantanın yaklaşık olarak 10 farklı kesimi vardır. En popülerleri ise yuvarlak, oval ve markiz kesimdir. Bununla birlikte elmas, prenses, zümrüt, kare, radyant, armut, kalp ve yastık gibi çok farklı kesim çeşitleriyle de kesilebilmektedir. 4C özelliğinden bir başkası olan Clarity, berraklık anlamına gelmektedir. Berraklık, pırlantanın değerini belirleyen önemli özelliklerden birisi olarak öne çıkar ve pırlantanın içindeki doğal izlerin yoğunluğunu ifade eder. Bu nedenle doğanın ayak izleri denilen bu izler, taşa bir anlamda eşsizliğini de kazandırmaktadır. Color, pırlantanın rengini ifade etmektedir. Pırlanta, gökkuşağının 7 renginde görülmektedir. Bu renklerin birleşimi olan beyaz, en fazla tercih edilen renktir. Bu renkteki pırlantalar beyazın tonuna göre D ile Z arasında sıralanmaktadır. Pırlantaların çoğu renksiz gibi görünmektedir ancak aralarında belli olmayan ton farkları mevcuttur. Genellikle bir pırlanta ne kadar renksiz ise o kadar değerli olmaktadır. Aynı berraklık ve karata sahip iki pırlantanın renklerine bağlı olarak fiyatları farklı olabilmektedir.

 

Pırlanta küpe alırken karat ağırlığı, pırlantanın büyüklüğünü belirlediği için en önemli hususlardan biridir.

WHATSAPP DESTEK HATTI