0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Pırlanta Küpe

Pırlanta küpe modelleri kategorisinde; tektaş küpe, halka küpe, tria küpe, modern tasarımlı fantezi küpe, incili ve renkli taşlı pırlanta küpe çeşitleri bulunmaktadır.

Tüm küpeler, dilediğiniz altın renginde ya da ayarında üretilebilmektedir. Özel talepleriniz ve her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Pırlanta Küpe

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta küpe, pırlanta halka küpe, pırlanta tria küpe, safir, yakut, zümrüt taşlı küpe ya da inci küpe modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta küpe modellerimiz 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Erkek küpesi modellerimize de sol menüden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

Pırlanta Küpe

 

Pırlanta küpe, kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarların arasında gelmektedir. Pırlantalar elmasın en fazla görülen kesim şeklidir. Pırlanta, en sert maden olan elmastan tasarlanmaktadır ve ışıltılı bir görünüme sahiptir. Bu ışıltısı ile kadınların dikkatini hemen çekmektedir. Pırlanta küpe de kadınların ilgisini çeken takı modellerinden biridir. Pırlanta küpeler, özel gün ve gecelerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Bu aksesuarlar, düşük karat ağırlığında büyük taşlı, büyük karat ağırlığında küçük taşlı ya da hem ağırlık olarak hem de taş olarak büyük pırlanta küpeler bulunmaktadır. Pırlanta sevginin dile gelmiş halidir. Pırlanta geçmişten bu yana kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan bir mücevherdir. Pırlanta sonsuzluğu simgelemektedir. Bu birlikte hem bugünde hem de yarında var olmanın sembolü olmaktadır. Pırlanta küpeler her farklı tasarımlarla şekillenmektedir. Kimi zaman daha büyük olan tasarlana pırlanta küpeler, kimi zaman da daha küçük taşlarla şekillenmektedir. Ancak taşların küçük olması, pırlantanın kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir. Küçük ancak karat ağırlığı fazla olan pırlanta küpelerin fiyatları da yüksek olabilmektedir.

Pırlanta küpe seçimi yapılırken (cut) kesim, (clarity) berraklık, (color) renk, (carat) karat ağırlığından oluşan pırlantanın 4C özelliği göz önünde bulundurulmalıdır.  Cut; pırlanta kesimi göstermektedir. Yuvarlak kesimli pırlanta, dünyada ve Türkiye'de sıklıkla tercih edilen pırlantadır. Pırlantanın yaklaşık olarak 10 farklı kesimi vardır. En popülerleri ise yuvarlak, oval ve markiz kesimdir. Pırlanta piyasasının yüzde 75'ini de yuvarlak taş kapsamaktadır. Ancak pırlantanın prenses, zümrüt, kare, radyant, armut, kalp ve minder gibi çok sayıda çeşidi de bulunmaktadır. Pırlanta küpe modellerinde kullanılan taşlar, yuvarlak, doğal renkli, beyaz ve beyaza yakındır. Yuvarlak kesim bir pırlantanın tercih edilmesi, hemen hemen sınırsız renk, berraklık ve kesim kalitesi avantajı sunmaktadır. Böylece arzu edilen ışıltıda pırlanta küpe satın almak mümkün olmaktadır. Clarity; Pırlantanın 4 C özelliklerinden biri olan berraklıktır. Berraklık,. pırlantanın değerini belirleyen önemli özelliklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Doğadaki hiçbir elmasın içinde, bir başka elmasta bulunan ize rastlanılmamaktadır. Doğanın ayak izleri denilen bu izler bir pırlantada ne kadar az olursa pırlantanın o derece değer kazandığı bilinmektedir. Üzerinde hiç iz bulunmayan pırlantayı bulmak çok zordur. Bu nedenle içinde en az iz bulunan pırlantalar kusursuza yakın pırlanta olarak nitelendirilmektedir. Color; pırlantanın kalitesini belirleyen rengi göstermektedir. Pırlanta, gökkuşağının 7 renginde görülmektedir. Bu renklerin birleşimi olan beyaz, en fazla tercih edilen renktir. Bu renkteki pırlantalar beyazın tonuna göre D ile Z arasında sıralanmaktadır. Pırlantaların çoğu renksiz gibi görünmektedir ancak aralarında belli olmayan ton farkları mevcuttur. Genellikle bir pırlanta ne kadar renksiz ise o kadar değerli olmaktadır. Aynı berraklık ve karata sahip iki pırlantanın renklerine bağlı olarak fiyatları farklı olmaktadır.

Pırlanta küpe alırken carat da önemlidir, Çıplak gözle bakıldığında pırlantalar birbirinin aynı görünmektedir ancak pırlantaların birbirlerinin aynısı olması söz konusu değildir. Carat, pırlantanın 4 C sinden biridir. Carat değerli taşların değerini belirlemektedir. Carat değeri ne kadar fazlaysa pırlantanın değeri o kadar fazla olmaktadır. Pırlanta küpe alırken de carat ağırlığı sorulmalıdır. Pırlanta bakımı da önemidir. Pırlantalar, zaman içinde toz, yağ, kir, parfüm, saç spreyi gibi matlaştırıcı etki yapan etkilere maruz kalmaktadır. Bu doğal bir sonuçtur. Pırlantalar çamaşır suyundan ve diğer kimyasallardan uzak tutulmalıdır. Pırlanta küpelerin tırnakları sert çarpmalardan korunmalıdır. Pırlantanın düzenli olarak temizlemesini sağlamak, parlaklığını ve ışıltısını korumasını sağlamaktadır. Pırlantalı mücevherleri de özel kutularda ya da keselerde ayrı ayrı saklamakta yarar vardır.