Ürün Sıralama
Gönderi Zamanı
Toplam: 22 Ürün

Pırlanta Gerdanlık

Sirius Pırlanta online satış sitesinde su yolu gerdanlık, zümrüt, yakut ya da safir taşlı gerdanlık set modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta gerdanlık modellerimiz 14 ve18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Gerdanlığın uzunluğu dilediğiniz uzunlukta ayarlanmasının yanı sıra model konusunda farklı isteklerinizi de değerlendirebiliriz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

Gerdanlık

Gerdanlık modelleri, ışıltılı tasarımları ile göz kamaştırmaktadır. İnci, pırlanta ve elmas gibi taşlarla tasarlanan gerdanlıklar, kadınların vazgeçilmez tutkusudur. Tüm gerdanlık modelleri, birbirinden şık ve zarif tasarımlarla şekillenmiştir. Gerdanlıklar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Gerdanlık alırken mutlaka kullanılan taşların gerçek olup olmadığına dikkat edilmelidir. Hangi taşlarla tasarlanırsa tasarlansın gerdanlıkları alırken mutlaka sertifikalı mücevher satan mücevher satış noktaları tercih edilmelidir. Gerdanlıkların garantili bir şekilde satışa sunulmasına da dikkat edilmelidir. Firmada mücevher uzmanı bulunmalı, bu uzman tasarımın her aşamasını kontrol etmelidir. Ayrıca uzmanın taşları da kontrol etmesi gereklidir. İnci gerdanlıklar, zümrüt gerdanlıklar, elmas gerdanlıklar ya da pırlanta gerdanlıklar alınırken ürünün bakımının, onarımının, iadesinin ve değişimin kolayca yapılabilir olmasına özen gösterilmelidir. Gerdanlıkların satın alınacak olan yerin ürün çeşitliliğinin fazla olmasına da dikkat edilmelidir. Gerdanlıkları alırken nerede ve ne tür kıyafetlerle kullanılacağına da dikkat etmek gereklidir. Gerdanlıkları kullanırken de saç stiline dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Saçların gerdanlığı kapatmaması gereklidir. Giyilen elbiselere de dikkat edilmelidir. Yüksek yakalı elbiseler, gerdanlığı kapatan elbiselerdir. Bu nedenle boynu açıkta bırakan elbiseler tercih edilmelidir.

Gerdanlık modelleri, renkli kıyafetlerle de takılabilmektedir. Ancak kıyafetin renklerinin gerdanlığın ışıltısını kapatmamasına dikkat etmek gereklidir. Aksi takdirde gerdanlığın takılmasının hiçbir anlamı olmayacaktır. Gerdanlık alırken tayın kalitesi kadar altının da zarar görmemiş olmasına da dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Elmasın kesimine de dikkat edilmelidir. Ustalıkla kesilmeyen elmasın gösterişli durmasına imkan yoktur. Ayrıca elmas gerdanlıktan pırlanta ışıltısını beklemek de gereksizdir. Çünkü pırlanta, elmasın kesim şeklidir. Bu kesim şekli kesilen elmasın ışıltılı görülmesine neden olmaktadır. İnci gerdanlıklar da son derece şık bir aksesuardır. Rönesans döneminde başlayan inci gerdanlıklar, o dönemde kadınların mücevher tercihini oluşturmuştur. Parlak, sedefli ve pürüzsüz yapısı ile kadınların hayranlığını kazanan, benzersiz bir estetiğe sahip olan inciler,  istiridye içindeki küçük kum tanesinin etrafının zaman içinde kalsiyum karbonatla kaplanması ile meydana gelmektedir. Denizden doğal yollarla gelen inci, mücevher tarihinde her zaman statü sembolü olarak görülmüştür. Elmas ise neredeyse insanlık tarihinden de yaşlıdır. Keşfedildiği dönemlerde ne tür bir kesim aleti kullanılırsa kullanılsın asla kesilemeyen elmas, o dönemden beri insanları büyülemektedir. İnsanlar elmasın kesinlikle kesilemeyecek olduğuna inanmış, bu nedenle de doğa üstü güçlere sahip bir madde olarak algılamalarına neden olmuştur. Yunanlılar elmasın “tanrının göz yaşları” olduğuna inanmış, Romalılar “yıldız parçaları” olarak nitelendirmiştir. Elmas, Hindistan'da koruyucu simge haline gelmiştir. Uzunca bir süre de nazarı, hırsızlığı, hastalığı ve kötülükleri uzaklaştırdığı düşünülmüştür. Elmas gerdanlıklar da birbirinden şık tasarımları ile kadınların boyunlarını süslerken bazı toplumlarda bu inanışlar halen devam etmektedir. Elmas ilk önce Hindistan’da bulunmuştur. Ancak günümüzde Rusya, Afrika ve Kanada gibi çeşitli ülkelerde de çıkarılmaktadır. Çıkarılan elmaslardan çok küçük bir kısmı kesilip cilalanmakta ve mücevher olacak şekle dönüşmektedir. Elmas ve pırlanta da aynıdır.

Gerdanlık modelleri, pırlanta ile de tasarlanmaktadır. Pırlantanın yeri dünyada çok farklıdır. Bu nedenle pırlanta gerdanlık modelleri de kadınlar için en özel aksesuarların arasında gelmektedir. Işıl ışıl parlayan pırlanta gerdanlıklar, özel davetlerde kadınların vazgeçemediği takıların arasındaki yerini her zaman korumaktadır. Pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken husus, berraklığına, rengine, kesimine ve karat ağırlığına bakmaktır. En değerli pırlanta berrak ve renksiz olan pırlantadır. Ayrıca kesim kalitesi çok iyi olan pırlanta çok aha fazla ışıltılı bir görünüme sahip olmaktadır. Pırlanta da elmas ve inciler gibi kadınların önemsediği mücevherler arasındaki yerini her zaman korumaktadır.

 

Kredi Kartına 3 Taksit ve Havale/EFT Ödeme Seçenekleri

Piyer Loti Cad. No:5 Kat:2 Çemberlitaş Fatih/İstanbul
Copyright © 2008-2023 - Sirius Pırlanta tescilli markadır.