0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Filtre
Arama Kriterleriniz İnci Yüzük Tümünü Temizle
Fiyat Aralığı
-
Taş Cinsi


Pırlanta Karatı
-
Pırlanta BerraklığıPırlanta Rengi
Maden AyarıAltın RengiFİLTRELE
İnci Yüzük
Ürün Sıralama
Gönderi Zamanı
Ürün Sayısı
Toplam: 9 Ürün
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
4.388 TL
3.071 TL
04R0041
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
2.382 TL
1.667 TL
10R0019
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
2.627 TL
1.838 TL
10R0017
Pırlanta Taşlı Çift İncili Yüzük
Pırlanta Taşlı Çift İncili Yüzük
2.897 TL
2.027 TL
04R0313
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
3.167 TL
2.217 TL
04R0312
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
3.270 TL
2.289 TL
10R0018
True Pırlanta Taşlı İncili Yüzük
Pırlanta Taşlı İncili Yüzük
4.173 TL
2.921 TL
04R0093
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
2.793 TL
1.955 TL
17R0039
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
3.207 TL
2.245 TL
06R0021

İncili Yüzükler

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta yüzük, pırlanta alyans, pırlanta tamtur yüzük, safir, yakut, zümrüt taşlı yüzük ya da inci yüzük modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz.

Tüm pırlanta yüzük çeşitleri 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Ürünlerimizde genellikle beyaz altın kullanıyor olsak da siparişiniz doğrultusunda tüm modelleri sarı ya da kırmızı altın olarak üretebilmekteyiz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz model üzerinde mümkün olan değişiklikler yapılabilmektedir. Örneğin; pırlanta ya da renkli taş miktarı ile ilgili isteklerinizi iletebilirsiniz. Model üzerinde değişiklik ya da farklı bir montür uygulamasına da gidilebilir.

Sipariş esnasında yüzük içine isim ya da tarih gibi yazı yazılmasını talep edebilirsiniz. Laser teknolojisi kullanılan bu işlem ile yüzüğünüz size özel bir mücevher haline gelecektir. Bununla birlikte eğer yüzüğü hediye olarak ulaştırmak istiyorsanız, dilediğiniz hediye notunu siparişiniz ile birlikte ulaştırabiliriz.

 

İnci Yüzük

 

İnci yüzük, doğanın harikası olan inci ile şekillenmiş yüzüklerdir. Bu yüzükleri satın alırken incinin gerçek olup olmadığına dikkat edilmelidir. İnci, çok değerli bir mücevher olduğu için piyasada çok sayıda sahte incinin bulunduğu bilinmelidir. İnci yüzükleri alırken öncelikle parlaklığına bakılmalıdır. İncinin en önemli özelliği parlaklığıdır. İncilerin yüzey kalitesi önemlidir. Yüzey durumu da lekesiz, çok az lekeli, lekeli ve çok lekeli olarak kategorize edilmektedir. İncilerde nacre kalitesi de vardır ve incinin kalitesi, nacrenin kalınlığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun yeterince kalın olmadığı incilerin görüntüsü tebeşir rengine benzemektedir ve içindeki çekirdeğin görülmesi mümkündür. İncilerin değerini şekil de belirlemektedir. İncinin şekilleri, küresel, simetrik ve barok olmak üzere üç farklı sınıfa ayrılmaktadır. Ayrıca, yuvarlak, yakın yuvarlak, oval, basık, drop, halkalı, barok ve yarı barok gibi yedi adet şekil bulunmaktadır.


İnci Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İnci yüzük satın alınırken incinin rengine de dikkat edilmelidir. Ancak bu rengin incin her yerinde aynı olmalıdır. Genellikle sahte incilerin yüzeyi ile ortası farklı renklerde olmaktadır. Ancak iyi işlenen bir sahte incinin her yeri aynı renkte olabilmektedir. Bu nedenle en doğru yöntem, inci yüzükleri güvenilir markaların satış noktalarından almaktır. İncinin değerinin anlaşılabilmesi için genellikle koyu parıltına ve kusursuz yüzeyine dikkat edilmektedir. İnciye bakıldığında yüzün yansımasının net bir şekilde görüldüğü inciler, çok iyi kalitededir. Ayrıca yüzeyindeki doğal iz ve benekler de çok az olması durumunda incinin fiyatı artmaktadır. En popüler renkler pembe, krem ve beyazdır. Gümüşi, siyah ve altın renkli inciler de görülebilmektedir. Koyu parlak siyah bir inci ise çok nadir bulunmaktadır ve bunun sonucu olarak son derece pahalıdır.


İnci Bakımı İhmal Edilmemeli

 

İnci yüzük bakımı da önemlidir. İnci ile tasarlanan tüm takılar parfüm ve sprey gibi alkol bazlı ürünlerden uzak tutulmalıdır. Bu tür ürünler, incinin parlaklığını bozabilmektedir. İnci çıkarıldıktan sonra sabun, ılık su, yumuşak temiz bir havluyla temizlenmelidir. Ayrıca inciler uzun süre kapalı alanda saklandığında matlaşmaktadır. Bu nedenle arada bir incinin hava almasını sağlamak gereklidir. İnci,. Göz kamaştırıcı bir taştır ve inci ile tasarlanan aksesuarlar, kadının çok daha zarif görünmesini sağlamaktadır.