0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Filtre
Arama Kriterleriniz İnci Yüzük Tümünü Temizle
Fiyat Aralığı
-
Taş Cinsi
Pırlanta Karatı
-
Pırlanta Berraklığı


Pırlanta RengiMaden AyarıAltın Rengi

FİLTRELE
İnci Yüzük
Ürün Sıralama
Gönderi Zamanı
Ürün Sayısı
Toplam: 12 Ürün
True Sevgililer Günü İndirimi Modern Pembe İnci Yüzük
Modern Pembe İnci Yüzük
3.990 TL
2.394 TL
45R0002
True Sevgililer Günü İndirimi Modern İnci Yüzük
Modern İnci Yüzük
4.218 TL
2.530 TL
45R0001
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
8.702 TL
6.091 TL
10R0017
True Sevgililer Günü Kampanyası Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
15.694 TL
8.631 TL
04R0041
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
5.890 TL
4.123 TL
10R0019
Pırlanta Taşlı Çift İncili Yüzük
Pırlanta Taşlı Çift İncili Yüzük
9.994 TL
6.995 TL
04R0313
Sevgililer Günü İndirimi Modern Siyah İnci Yüzük
Modern Siyah İnci Yüzük
3.762 TL
2.257 TL
45R0003
Sevgililer Günü İndirimi Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
13.452 TL
8.071 TL
04R0312
True Sevgililer Günü İndirimi Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
7.524 TL
4.514 TL
10R0018
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
10.925 TL
7.647 TL
06R0021
True Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
Pırlanta Taşlı İnci Yüzük
10.773 TL
7.541 TL
17R0039
True Pırlanta Taşlı İncili Yüzük
Pırlanta Taşlı İncili Yüzük
18.772 TL
13.140 TL
04R0093

İncili Yüzükler

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta yüzük, pırlanta alyans, pırlanta tamtur yüzük, safir, yakut, zümrüt taşlı yüzük ya da inci yüzük modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz.

Tüm pırlanta yüzük çeşitleri 8, 14 ve 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Ürünlerimizde genellikle beyaz altın kullanıyor olsak da siparişiniz doğrultusunda tüm modelleri sarı ya da kırmızı altın olarak üretebilmekteyiz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz model üzerinde mümkün olan değişiklikler yapılabilmektedir. Örneğin; pırlanta ya da renkli taş miktarı ile ilgili isteklerinizi iletebilirsiniz. Model üzerinde değişiklik ya da farklı bir montür uygulamasına da gidilebilir.

Sipariş esnasında yüzük içine isim ya da tarih gibi yazı yazılmasını talep edebilirsiniz. Laser teknolojisi kullanılan bu işlem ile yüzüğünüz size özel bir mücevher haline gelecektir. Bununla birlikte eğer yüzüğü hediye olarak ulaştırmak istiyorsanız, dilediğiniz hediye notunu siparişiniz ile birlikte ulaştırabiliriz.

 

İnci Yüzük

 

İnci yüzük, doğanın harikası olan inci ile şekillenmiş yüzüklerdir. Bu yüzükleri satın alırken incinin gerçek olup olmadığına dikkat edilmelidir. İnci, çok değerli bir mücevher olduğu için piyasada çok sayıda sahte incinin bulunduğu bilinmelidir. İnci yüzükleri alırken öncelikle parlaklığına bakılmalıdır. İncinin en önemli özelliği parlaklığıdır. İncilerin yüzey kalitesi önemlidir. Yüzey durumu da lekesiz, çok az lekeli, lekeli ve çok lekeli olarak kategorize edilmektedir. İncilerde nacre kalitesi de vardır ve incinin kalitesi, nacrenin kalınlığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunun yeterince kalın olmadığı incilerin görüntüsü tebeşir rengine benzemektedir ve içindeki çekirdeğin görülmesi mümkündür. İncilerin değerini şekil de belirlemektedir. İncinin şekilleri, küresel, simetrik ve barok olmak üzere üç farklı sınıfa ayrılmaktadır. Ayrıca, yuvarlak, yakın yuvarlak, oval, basık, drop, halkalı, barok ve yarı barok gibi yedi adet şekil bulunmaktadır.


İnci Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İnci yüzük satın alınırken incinin rengine de dikkat edilmelidir. Ancak bu rengin incin her yerinde aynı olmalıdır. Genellikle sahte incilerin yüzeyi ile ortası farklı renklerde olmaktadır. Ancak iyi işlenen bir sahte incinin her yeri aynı renkte olabilmektedir. Bu nedenle en doğru yöntem, inci yüzükleri güvenilir markaların satış noktalarından almaktır. İncinin değerinin anlaşılabilmesi için genellikle koyu parıltına ve kusursuz yüzeyine dikkat edilmektedir. İnciye bakıldığında yüzün yansımasının net bir şekilde görüldüğü inciler, çok iyi kalitededir. Ayrıca yüzeyindeki doğal iz ve benekler de çok az olması durumunda incinin fiyatı artmaktadır. En popüler renkler pembe, krem ve beyazdır. Gümüşi, siyah ve altın renkli inciler de görülebilmektedir. Koyu parlak siyah bir inci ise çok nadir bulunmaktadır ve bunun sonucu olarak son derece pahalıdır.


İnci Bakımı İhmal Edilmemeli

 

İnci yüzük bakımı da önemlidir. İnci ile tasarlanan tüm takılar parfüm ve sprey gibi alkol bazlı ürünlerden uzak tutulmalıdır. Bu tür ürünler, incinin parlaklığını bozabilmektedir. İnci çıkarıldıktan sonra sabun, ılık su, yumuşak temiz bir havluyla temizlenmelidir. Ayrıca inciler uzun süre kapalı alanda saklandığında matlaşmaktadır. Bu nedenle arada bir incinin hava almasını sağlamak gereklidir. İnci,. Göz kamaştırıcı bir taştır ve inci ile tasarlanan aksesuarlar, kadının çok daha zarif görünmesini sağlamaktadır.

İnci Yüzük

 

İnci yüzük, son derece şık görünüme sahip bir takı çeşididir ancak piyasada sahte incilerle tasarlanan yüzük sayısı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra doğal ya da kültür inciler de bulunmaktadır. İnci yüzükleri alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, incinin doğal mı yoksa kültür incisi mi olduğudur. Doğal inci, kendi ortamında yetişmektedir. Herhangi bir hiçbir müdahalede bulunulmadan oluşan bu incinin fiyatı pahalıdır. Kültür incisi ise insanların yetiştirdiği incidir. Bir incinin gelişip olgun hale gelebilmesi için 3 yıl gerekir. Eğer incinin daha fazla gelişmesi isteniyorsa bir 3 yıl daha beklenmelidir. Yaklaşık olarak 6 yıllık sürede oluşan inciler bu nedenle değerlidir. Ayrıca okyanus incisi, deniz incisi gibi türleri de vardır ve bunların arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Bu incilerle tasarlanan inci yüzük modelleri pahalıdır. Buna kültür incisi de dahildir. Doğada kendiliğinden yetişen inci kadar olmasa da kültür incisi ile tasarlana inci yüzük modelleri de gösterişli ve fiyatlıdır. İnci yüzük satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar, incinin büyüklüğü, yuvarlaklığı ve parlaklığı olmalıdır.

 

İnci yüzük satın alırken kültür incisiyle taklit inci arasındaki farkı anlamak için inciyi dişe sürülmelidir. Bunu yapıldığında incinin kuma sürtülmüş gibi bir his bırakması durumunda bunun kültür incisi olduğu söylenebilmektedir. Ayrıca gerçek incilerin yanması söz konusu değildir. Ayrıca inci yüzük satın alınırken üzerindeki inci hafifçe sert bir cisimle kazınmalıdır. Kazınan yerin altı da üst kısmındaki renge sahipse bu kültür incisi olduğunun işaretidir. Farklı bir renk ortaya çıkıyorsa bu inci sahte bir incidir. İşlenmemiş bir incinin tam olarak yuvarlak olması söz konusu değildir. Çünkü inciler bölünerek üremektedir. Bu nedenle hafif yamukluğu bulunmaktadır. İnci kalsiyum maddesidir ve bu nedenle yanması öz konusu değildir. İnci yüzükleri satın alırken de en doğru yöntem sertifikalı inci alınmasıdır. İnci, organik bir maddedir ve diğer taşlardan ayrılmaktadır. İnci yüzükler doğal ya da üretilmiş incilerle tasarlanmaktadır. Doğal inciler; istiridyelerin kabuklarının içine kum, kabuk parçası gibi yabancı materyallerin girmesi sonucu kendiliğinden meydana gelmektedir. Yabancı materyal istiridye ile kabuğu arasında kaldığında bu canlı kendini korumak için ilk olarak siyah renkte bir salgı üretmektedir. Sonrasında ise beyaz renkli salgıyla da maddenin üzerini tamamen kapatmaktadır. İstiridyeler, istiridye avcıları ya da geniş ağlar aracılığı ile çıkarılmaktadır. On binlerce istiridye arasında sadece küçük bir kısmında inci bulunmaktadır. Ayrıca bir kaç tanesi mücevher kalitesinde olmaktadır. Doğal inciye çok ender rastlandığı için de fiyatı son derece yüksektir.

Doğal solanlarının fiyatı çok yüksek olduğu için mücevher markaları inci yüzük modellerini üretilmiş yani kültür incileri ile tasarlamaktadır. Kurumsal mücevher markalarının satış merkezlerinde sahte inci ile tasarlanmış yüzükler bulunmamaktadır. Ancak başa noktalardan satın alma işlemi yapıldığında sahte incilerle yapılmış yüzüklerde karşı karşıya kalınması söz konusu olabilmektedir. Satın alınacak olan inci yüzük modelinin gerçek olup olmadığını anlamak için bir miktar yakmak gereklidir. Eğer satılan yüzük gerçek inci ile tasarlanmışsa satıcı bu işlemin yapılmasına itiraz etmeyecektir. Öte yandan sahte incide tek renk kullanıldığında kazıma yönteminin bir iye yaramayacağı açıktır. Çünkü ne kadar kazınırsa kazınsın hep aynı renk çıkacaktır. Yakma yönteminde ise gerçek ortaya çıkmaktadır. Çünkü gerçek incinin kararması söz konusu değildir. Eğer incide kararma meydana geldiyse satın alınacak olan yüzükteki incinin sahte olması kaçınılmazdır. Bu tür risklere girmemek için en doğru yöntem mücevher markalarının satış noktasından alışveriş yapılmasıdır.

 

Diğer bir yöntem ise yakma yöntemidir. Yakma yönteminin kullanılmasının amacı; eğer ki sahte incide tek renk kullanılmış ise kazıma yöntemi ile sahte olduğu anlaşılmaz. Bu yüzden de yakma yöntemine gidilerek; eriyen veya kararan incilerin sahte olduğu anlaşılır. Aynı zamanda da yakım sırasında sahte inciler ortama kötü bir koku verecektir ve bu da incinin sahte olduğunu bize söyler.

WHATSAPP DESTEK HATTI