0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Filtre
Arama Kriterleriniz Elmas Bileklik Tümünü Temizle
Fiyat Aralığı
-
Taş CinsiPırlanta Karatı
-
Pırlanta Berraklığı
Pırlanta RengiMaden AyarıAltın Rengi

FİLTRELE
Elmas Bileklik
Ürün Sıralama
Gönderi Zamanı
Ürün Sayısı
Toplam: 9 Ürün
1,43 Karat Elmas Kelepçe Bileklik
1,43 Karat Elmas Kelepçe Bileklik
59.100 TL
35.460 TL
82B0006
Elmas ve Oval Zümrüt Taşlı Bileklik
Elmas ve Oval Zümrüt Taşlı Bileklik
10.920 TL
6.552 TL
83B0001
0,27 Karat 7 Taş Elmas Bileklik
0,27 Karat 7 Taş Elmas Bileklik
16.890 TL
10.134 TL
82B0001
Elmas ve Oval Yakut Taşlı Bileklik
Elmas ve Oval Yakut Taşlı Bileklik
9.405 TL
5.643 TL
83B0002
Çift Sıra Elmas Sırataş Bileklik
Çift Sıra Elmas Sırataş Bileklik
26.970 TL
16.182 TL
82B0002
1,48 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
1,48 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
66.405 TL
39.843 TL
82B0004
0,96 Karat Elmas Sırataş Bileklik
0,96 Karat Elmas Sırataş Bileklik
52.605 TL
31.563 TL
82B0005
0,96 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
0,96 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
45.495 TL
27.297 TL
82B0003
2,07 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
2,07 Karat Elmas Su Yolu Bileklik
68.850 TL
41.310 TL
85B0001

Elmas Bileklik Fiyatları

En uygun elmas bileklik fiyatlarını bulabileceğiniz Sirius Pırlanta online satış sitesindeki tüm elmas çeşitleri 8 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Pırlantalı takı üreticisi olan Sirius, üretimini aracısız ve ilk elden satın alma imkanı sunmakta bu da pırlantalı ürün fiyatlarına yansımaktadır. Sirius Pırlanta elmas modellerinde genellikle kırmızı altın kullanılıyor olsa da siparişiniz doğrultusunda tüm modeller sarı altın olarak üretebilmektedir. Ayrıca üretici firma olma avantajıyla beğendiğiniz model üzerinde değişiklikler de yapılabilmektedir.

Elmas bileklik siparişiniz esnasında eğer bir elmas modelini hediye olarak ulaştırmak istiyorsanız, dilediğiniz hediye notunu siparişiniz ile birlikte ulaştırabiliriz.

Elmas Bileklik

 

Elmas bileklik satın alınırken elmas özelliklerinin bilinmesinde yarar vardır. Elmas alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Öncelikle elmas satın alınırken ürünün değerlendirilebilmesi ve karşılaştırılabilmesi için göz önünde bulundurulması gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler elmasın değerini belirlemektedir. Elmas alırken kesimine, karatına, berraklığına ve rengine dikkat etmek gereklidir. Bu özellikler 4C olarak bilinmektedir. Elmasın kesimi de önemlidir. Kaliteli kesime sahip olan elmaslar zarif ve şık bir görüntüye sahiptir. Bu şekildeki elmas bileklik modelleri de kadın şıklığını tamamlayan ön önemli aksesuarların arasında gelmektedir. Seçilecek elmas bileklik modelleri, takacak kişinin zevkine ve stiline göre olmalıdır ve kişinin tarzını yansıtmalıdır. Elmastan çok parlak olması beklenmemelidir. Pırlanta ışıltılı bir görüntüye sahiptir ancak elmas pırlanta değildir. Her ne kadar pırlatalar elmasın kesilmesi ile şekillense de ışıltının nedeni kesim şeklidir. Elmas takılarda pırlanta kesim yoktur dolayısı ile pırlanta gibi ışıldamamaktadır. Ancak elmasın bir ağırlığı vardır ve elmas takılar özel davetlerde kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarların arasında gelmektedir. Elmas doğal bir taştır ve dünyada ender olarak bulunmaktadır. Bu nedenle son derece değerlidir. Ayrıca elmas doğadaki en sert maddedir. Elmasın sertliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Mohs Sertlik Ölçeğine göre elmasın sertlik değeri 10’dur. Bu sertlik ölçüsü, yumuşaktan serte doğru 1 ila 10 arasında sıralanmaktadır.

Elmas bileklik modelleri, kadınlar için özel olarak tasarlanmaktadır. Elmaslar, dünya üzerindeki en değerli taşlardan biridir. Çoğu değerli taş gibi, elmasın da kadınlar için vazgeçilmez olduğu bilinmektedir. Elmas takılar arasında yer alan elmas bileklikler, şık ve zarif görüntüleri ile karın şıklığının tamamlayıcısı olan aksesuarların arasında gelmektedir. Elmas aksesuar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, güvenilir bir yerden alınmasıdır. Her ne kadar en pahalı takılar elmas takılar olsa da kötü kesilmiş bir elmasla şekillenen takının fiyatı, aynı görüntüye sahip iyi kesilmiş bir elmasla tasarlanan takını fiyatından daha düşüktür. Bu nedenle elmas bileklik modellerinin mücevher satış noktalarından alınmasını önemi büyüktür. Ayrıca elmas takıların bir sertifikası vardır ve satın alırken mutlaka bu sertifikanın istenmesi gereklidir. Elmas bileklikleri sıradan kuyumcu dükkanlarından alınmaması gereklidir. Çünkü kuyumcunun branşı altındır ve kuyumcu altın satışı yapmaktadır. Oysa elmas mücevherdir ve mücevher satış noktalarındaki satış danışmanları, birer mücevher uzmanıdır. Dolayısı ile elmas bilekliğin gerçek değerinde alınması, sadece mücevher satış noktalarında olabilmektedir.

Elmas, görünüm olarak farklı renklerde olabilmektedir. Bu renkler arasında pembe, mavi, sarı, kahverengi ve de kırmızı renkleri vardır. Elmas büyük oranda karbondan meydana gelmektedir. Sahip olduğu sertlikle de doğadaki tüm mineralleri çizebilme ve kesebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca elması çizen ve kesen de yine bir başka elmastır. Elmas bileklik modellerinde kullanılan elmasların kesimi, yine bir başka elmas tarafından gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile elmas bileklikler, başka elmas takılarla birlikte saklanmamalıdır. En doğru saklama yöntemi kendi kutusudur. Ayrıca elmasın belli zaman aralıklarında kutusundan çıkarılması ve temizlenmesi gereklidir. Bunun yanı sıra uzun süreli kullanım sonrasında da saklanmadan önce yine temizliğinin yapılmasında yarar vardır. Elmas bileklik modellerinin temizleme işlemini de profesyonelce yaptırılması tavsiye edilmektedir. Bunun için takının satın alındığı mücevherciden profesyonel destek alınabilmektedir. Elmas, ışığı da oldukça iyi kırmaktadır. Bu nedenle elmas, pırlanta gibi ışıltılı değildir. Elmasın yapısı diğer maddelerden daha farklıdır. Elmasın yapısında yabancı atom sayısı son derece azdır. Yapılan bilimsel çalışmalarda,. elmasın yapısında bulunan her 10 bin atom başına yalnızca 1 yabancı atomun düştüğü ortala çıkarılmıştır. Bazı elmaslarda ise bu oranın 100 bin atomda 1 yabancı atoma kadar çıkabilmektedir.

WHATSAPP DESTEK HATTI