0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Pırlanta Kolye

Pırlanta kolye modelleri kategorisinde; tektaş kolye, kalp modelli kolye, tria kolye, modern tasarımlı fantezi kolye, incili ve renkli taşlı pırlanta kolye çeşitleri bulunmaktadır.

Tüm kolyeler, dilediğiniz altın renginde ya da ayarında üretilebilmektedir. Özel talepleriniz ve her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Pırlanta Kolye

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta kolye, pırlanta kalp kolye, pırlanta tria kolye, safir, yakut, zümrüt taşlı kolye ya da inci kolye modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta kolye modellerimiz 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. 18 ayar altın zincir kolye fiyatlarına dahildir. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

 

Pırlanta Kolye

 

Pırlanta kolye modelleri, birbirinden şık ve zarif olarak tasarlanmakta, kadınların beğenisine sunulmaktadır. Pırlanta kolyeler çok sayıda farklı modellerle şekillenmektedir. Melek kolye, kar tanesi kolye, su yolu kolye ve benzeri çok sayıda pırlanta kolye modeli, birbirinden farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Kadın şıklığının ayrılmaz bir parçası olan pırlanta kolyeler, günlük yaşamda, iş hayatında ve özel gecelerle kullanılabilmektedir. Pırlantalar, boyutları ne olursa olsun her şartta ışıl ışıl parlamaktadır. Çünkü pırlanta her zaman ışıldayacak şekilde kesilmektedir. Pırlantanın hammaddesi elmastır. Işıl ışıl parlayan bir elmas bulmak imkansızdır. Elmas ışığı kırmakta, pırlanta kesim ise ışığı yansıtmaktadır. Pırlantanın parıltısı da ışığın yansıtılmasından kaynaklanmaktadır. Pırlanta kolyeler alırken ürünün pırlantadaki standart 4C kuralına uyup uymadığının kontrol edilmesi gereklidir. 4C kuralı pırlantanın Colour (Renk), Clarity (Berraklık), Carat (Karat) ve Cut (Kesim) özellikleridir. “J” rengi ve üzerindeki pırlantalar kaliteli olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca kolyelerdeki pırlantaların da doğal bir taş olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle pırlantalarda bazı doğal izlerin olması kaçınılmazdır. Bunlara, “doğanın parmak izleri” adı verilmektedir. Bu izlerden en az birini taşıyan pırlantaya kusursuz pırlanta değerlendirmesi yapılmaktadır. İnsanın pırlantanın değeri üzerindeki tek etkisi ise kesimdir. Kesim usta bir elden çıktığında pırlantanın o kadar ışıltılı ve parlak olması söz konusudur.

Pırlanta kolye modelleri de birbirinden farklıdır. Pırlanta kolyeler tercih edilecekse taşın kesimine dikkat edilmelidir. Kaliteli kesimle pırlanta daha da değer kazanmaktadır. Pırlanta kolye modellerinde genel olarak yuvarlak kesim, oval kesim, markiz kesim, damla kesim, kalp kesim ve zümrüt kesim tercih edilmektedir. Kıyafete ve zevke göre bunların arasından en uygun kesim tercih edilebilmektedir. En doğru kesimin seçildiğini anlamanın en kolay yolu da tercih edilen kolyenin ışık altında sağa sola ve aşağı yukarı hareket ettirmektir. Pırlantadaki ışık oyunları görülürse iyi kesim bir pırlanta olduğu düşünülmelidir. İyi kesim pırlanta çok daha fazla parıldamaktadır. Pırlanta kolyenin nasıl kullanılacağı da önemlidir. Tek başına da kullanılabilen pırlanta kolye modelleri, inci ile de kombin edilebilmektedir. Aynıca pırlanta kolyeleri alırken satıcı tarafından veriler sertifika da unutulmamalıdır. Ayrıca pırlantalı ürün alışverişinin güvenilir yerlerden yapılması da hayal kırıklığı riskini neredeyse sıfıra düşürmektedir. Bunların yanı sıra pırlantalı ürünlerin mücevher satış noktalarından alınmasına da dikkat edilmelidir. Mücevher satış noktaları, adından da anlaşılacağı gibi sadece mücevher satışı yapmaktadır. Pırlanta kolyeler de mücevherdir.

Pırlanta kolye takılar, evlilik törenlerinde de geline takılan takılar arasında gelmektedir. Bu kolyeler birbirinden şık ve zarif tasarımlarla hazırlanmaktadır. Bu kolyeler alınırken pırlanta sertifikası ısrarlı bir şekilde istenmelidir. Sertifika pırlantanın kimliğidir ve uluslararası kuruluşlar tarafından verilmektedir. Sertifikası olan pırlanta gerçek bir pırlantadır tüm ayrıntıları yer aldığı için satıcının pırlanta kolye alırken yanlış yönlendirme ihtimali tam olarak ortadan kalkmaktadır. Kara ağırlığı da pırlantanın ağırlığını yani büyüklüğünü gösteren bir birimdir. Pırlanta kolyeler satın alınırken mutlaka karat ağırlığı sorulmalı ve fiyatları karşılaştırılmalıdır. Pırlantanın kalitesini belirleyen bir başka kıstas da berraklık ve renktir. Pırlanta kolyedeki taşın boyutu küçük olabilir ancak parlak ve renksiz bir pırlanta ile şekillenen kolye, daha büyük bir pırlantadan çok daha güzel görünmektedir. Pırlantanın “H” renk olması iyidir ancak biraz daha pahalı olduğu bilinmelidir. Parlaklığı da fazladır. Pırlantanın en fazla parıldamasını sağlayan kesim de yuvarlak kesimdir. Ayrıca mücevher mağazalarının vitrinlerinde görülen pırlanta kolyelerin çok parlak görünmesi de adlanılmamalıdır. En güzeli pırlanta ile şekillene kolyeye gün ışığında da bakılmalıdır.