0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Elmas Takılar

Elmas modelleri kategorisinde; elmas yüzük, kolye, küpe ve gerdanlık çeşitleri bulunmaktadır.

Özel talepleriniz ve her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Elmas Fiyatları

Sirius Pırlanta online satış sitesinde elmas yüzük, elmas kolye ve elmas küpe modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm elmas takı çeşitleri 8 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Elmas ürünlerimizde genellikle kırmızı altın kullanıyor olsak da siparişiniz doğrultusunda tüm modelleri sarı altın olarak üretebilmekteyiz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz model üzerinde mümkün olan değişiklikler yapılabilmektedir. Örneğin; elmas ya da renkli taş miktarı ile ilgili isteklerinizi iletebilirsiniz. Model üzerinde değişiklik ya da farklı bir montür uygulamasına da gidilebilir. Sitede yayınlanan tüm elmas modellerini incelemek için: Elmas Modelleri

Elmas Takılar

 

Elmas takılar, birbiriden şık tasarımlarla şekillenmekte ve kadınların beğenisine sunulmaktadır. Aslında temelde pırlanta ve elmas aynı taştır. Pırlanta elmasın kesilmesi ile meydana gelmektedir ve kesim tekniği sonucu ışık yansımakta, böylece pırlanta ışıltılı bir görünüm kazanmaktadır. Elmasta ise ışık kırılmaktadır ve bu nedenle parlaklığı pırlanta gibi olmamaktadır. Pırlanta ile elmasın takıya dönüşüm evreleri de birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar, elmas takıların kullanımını da farklı kılmaktadır. Pırlantanın kesim şekli ışığı yansıtmakta, bunun sonucunda gün ışığında bile pırlantanın parlaması sağlanmaktadır. Elmas takılar ise farklı şekilde parıldamaktadır. Elmas takıların parlaması için taşın altlarına foyalar yerleştirilmektedir. Bu nedenle kullanımları farklı olmaktadır. Pırlantalara su, parfüm ve kremler zarar vermemekte, ancak takıları sudan ve parfümden uzak tutmak gereklidir. Sıvılar foyaların içine girerek taşın mat görünmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle elmas takıları kullanırken çok daha özen gösterilmesi gereklidir. Özellikle denize girerken ya da banyo yaparken elmasların kesinlikle çıkarılmalıdır. Elmas takılar kullanılmadığı zaman kesinlikle muhafaza edilmeli, ortam da kuru ve nemsiz olmalıdır.

Elmas takılar birbirinden farklı fiyatlarla satılmaktadır. Elmas ne kadar büyük olursa olsun fiyat belirlemede büyüklük değil başka unsurlar devreye girmektedir. Bu unsurlar 4C olarak adlandırılmaktadır. Elmas takı fiyatları yalnızca taşın büyüklüğü ile belirlenmemektedir. Bu konuda ilk öğrenilmesi gereken, değerinin 4C denilen özelliklere göre belirlendiği gerçeğidir. Taşın kesim kalitesi iyi olduğunda ışığı yansıtma oranı da o kadar yüksek olmaktadır. Bunun sonucunda da taş daha büyük ve ışıltılı görünmektedir. Taşın karat değeri de elmasın ağırlığını göstermektedir. Taşın berraklığı da önemlidir. Berraklık, içinde ve yüzeyinde çizik, bulut, leke gibi hataların ya hiç olmaması ya da gözle görünmeyecek derecede olmasıdır. FL-IF tamamen temiz olan taşı, VVS1-VVS2 özel mikroskopla görülebilecek lekeleri, VS1-VS2 son derece küçük ve özel büyüteçle görülebilen lekeleri, SI1-SI2 küçük ve gözle görülemeyen lekeleri, I1-I2-I3 ise gözle görülebilen lekeleri ifade etmektedir. Elmasın rengi ise D ile Z aralığındaki bir çizelgeyle belirlenmektedir. Kaliteli ve renksiz pırlantaların D-J aralığında olduğu da bilinmelidir. Elmas takılar da aynı özelliklere göre satın salınmalıdır. Bu kadar bilgiye sahip olunsa da elmas bir takının hatasız olarak satın alınmasına yardımcı olamayabilmektedir. Çünkü bilgiyi pratiğe dökmek her zaman zordur Bu nedenle elmas takı almak için atılması gereken ilk adım, gerçek bir mücevher satıcısı olan firmanın yolunu tutmaktır. Buradan bir elmas takı alınırken 0.30 karat üzerindeki ağırlıklar için mutlaka dünyaca kabul gören GIA, HRD ve AGS gibi laboratuarları tarafından düzenlenen elmasa özel sertifikalar istenmelidir. Ancak daha küçük taşlar için üreticinin verdiği sertifika da yeterli olabilmektedir.

Elmas takılar ile ilgili bilgi edinip güvenilir bir firmadan satın alma konusunda karar verildiğinde sıra takının seçimine gelmektedir. Öncelikle elmas takıların hangi amaçla alınacağı belirlenmelidir. Örneğin elmas takılar arasında bulunan bir yüzüğün evlilik teklifi sırasında verilmesi düşünüyorsa, mutlaka değeri bütçe ile doğru orantılı bir elmas yüzük seçilmelidir. Maddi durumu çok fazla iyi olmayanlar ise bütçelerine uygun olan bir modelde karar kılmalıdır. Niyet evlilikle ilgili değilse en beğenilen model tercih edilmelidir. Satın almadan önce elmas takılarla ilgili iyi bir ön araştırma yapılmalıdır. Aynı özelliklere sahip olan elmas takıların arasında fark olabilmektedir. Çünkü fiyatlar markalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Elmas takıları satın alırken bütçeye ve amaca uygun, güvenilir bir mücevher firmasından, kaliteli montörü olan ve mümkün olan en iyi almasın yer aldığı takı modelleri tercih edilmelidir.