0 (212) 527 77 99 Pırlanta Sipariş Ve Bilgi Hattı
Pırlanta Yüzük

Pırlanta yüzük modelleri kategorisinde; tektaş yüzük, fantezi tektaş yüzük, pırlanta alyans, tria yüzük, pırlantalı fantezi yüzük, incili ve renkli taşlı pırlanta yüzük çeşitleri bulunmaktadır.

Tüm yüzükler, dilediğiniz altın renginde ya da ayarında üretilebilmektedir. Özel talepleriniz ve her türlü sorularınız için 0212 527 77 99 no'lu telefondan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sirius Pırlanta'da keyifli bir alışveriş süreci sizi bekliyor...

Pırlanta Yüzük

Sirius Pırlanta online satış sitesinde tektaş pırlanta yüzük, pırlanta alyans, pırlanta tamtur yüzük, safir, yakut, zümrüt taşlı yüzük ya da inci yüzük modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta yüzük çeşitleri 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Ürünlerimizde genellikle beyaz altın kullanıyor olsak da siparişiniz doğrultusunda tüm modelleri sarı ya da kırmızı altın olarak üretebilmekteyiz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz model üzerinde mümkün olan değişiklikler yapılabilmektedir. Örneğin; pırlanta ya da renkli taş miktarı ile ilgili isteklerinizi iletebilirsiniz. Model üzerinde değişiklik ya da farklı bir montür uygulamasına da gidilebilir.

Sipariş esnasında yüzük içine isim ya da tarih gibi yazı yazılmasını talep edebilirsiniz. Laser teknolojisi kullanılan bu işlem ile yüzüğünüz size özel bir mücevher haline gelecektir. Bununla birlikte eğer yüzüğü hediye olarak ulaştırmak istiyorsanız, dilediğiniz hediye notunu siparişiniz ile birlikte ulaştırabiliriz.

Pırlanta Yüzük

 

Pırlanta yüzük modelleri, birbirinden şık ve zarif görünümleri ile kadınların beğenisini kazanmaktadır. Pırlanta yüzükler, tektaş, üçtaş, beştaş, yarım tur ve tamtur gibi farklı tasarımlarla hazırlanmaktadır. Pırlanta, elmasın kesim şeklidir ve elmas bu kesimle en parlak haliyle görülmektedir. Pırlanta ve elmas aynıdır. Pırlanta, elmasın içinden geçen ışığı en iyi şekilde yansıtan bir kesim tekniğidir. Dünyadaki elmas satışlarının ortalama yüzde 75’ini pırlanta kesim elmaslar oluşturmaktadır. Pırlanta yüzük, birbirinden farklı tasarımlarla şekillenmektedir. Farklı tasarımlar arasında bütçeye ve zevke en uygun bir takı bulmak kimi zaman fazla zaman almakta, bu da keyiften çok yorucu bir tecrübeye dönüşebilmektedir. Pırlanta yüzük modelleri arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken husus, taşın berraklığı, kesimi, rengi ve karat ağrılığı olmadır. En kaliteli ve dolayısı ile en pahalı pırlanta, renksiz, berrak, iyi kesimli ve yüksek karat ağırlığında olandır. Ancak hepsinin bir arada olduğu kusursuz bir pırlanta yüzüğü bulmak neredeyse imkansızdır. Her pırlantanın içinde gözle görülmeyen karbon izleri vardır. Kimi pırlantalarda ise bu izler biraz daha belirgindir. Renksiz pırlanta da zor bulunmaktadır. Ülkemizde satılan pırlantalı yüzüklerdeki taşlarda sarıya çalan bir renk hakimdir.

Pırlanta yüzük alırken birbirinden farklı modeller arasında tercih yapılmalıdır. Ayrıca her pırlanta yüzüğün de bir anlamı vardır. Örneğin tektaş pırlanta yüzük genel olarak evlilik teklifleri için en uygun tasarımdır ancak sadece bu anla sınırlandırmak da yanlıştır. Sevgililer Günü, Anneler Günü, doğum günleri, evlilik yıldönümü gibi bütün öze günlerde de tektaş pırlanta yüzükler hediye edilebilmektedir. Üç taş pırlanta yüzükler de doğum günü ve doğum kutlamaları arasındaki yerini almaktadır. Aynı zamanda evliliğin üçüncü yılında da öç taşlı pırlanta yüzüğün alınması söz konusu olabilmektedir. Beş taşlı pırlanta yüzükler, evliliklerin beşinci yılında kadına verilen hediye takıların arasında gelmektedir. Yarımtur pırlanta yüzükler evlilik yüzükleri olarak tercih edilmektedir. Tamtur pırlanta yüzükler de yarımtur yüzüklerde olduğu gibi evlilik yüzüğü olarak kullanılmaktadır. Tamtur pırlanta yüzükle birlikte üçtaş ve beştaş pırlanta yüzüğün aynı anda ve aynı parmakta kullanılması da mümkündür. Pırlanta yüzükler arasında tercih yaparken karat ağırlığına da dikkat edilmelidir. Karat bir ölçü birimidir ve işlenen taşın ağırlığını ifade etmektedir. Karat, yalnızca elmas için değil diğer değerli taşlar içinde kullanılan bir birimdir. Karat ağırlığı yükseldikçe pırlantanın fiyatı da artmaktadır. Ancak ağır karat, taşın büyük olduğu anlamına gelmemelidir. Küçük ancak yüksek karata ya da büyük ve düşük karatta olan pırlantalar bulunmaktadır. Berraklık da taşın karatı kadar önemlidir. Pırlantanın berraklığı, taşın içerisinde bulunan yabancı maddelerin, minerallerin ve kesim işlemi sırasında meydana gelebilecek çizik ve çukurların oranı demektir.

Pırlanta yüzük satın alırken renksiz olanının tercih edilmesi önemlidir. Renksiz olan pırlanta daha fazla parlaklık anlamına gelmektedir. Pırlantanın renk tablosunda renksizden sarıya doğru ilerleyen bir çizelge vardır. Bu çizelgede belli bir oranda, çıplak gözle ayırt edilmesi güç olan ve sarıya kaçan pırlantalar, kabul edilebilir durumdadır ve piyasada bu aralıkta pırlantalar satılmaktadır. Pırlanta yüzük alırken dikkat edilebilecek tüm bu özelliklere 4C denilmektedir. 4C; cut, color, clarity, caratweight yani kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığıdır. Bu ayrıntılara dikkat edildiğinde en kaliteli ve kusursuz bir pırlanta yüzüğün satın alınması söz konusu olmaktadır. Pırlanta yüzükler, kadın şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarlar arasındadır ve her kadın pırlanta yüzüğünün olmasını istemektedir. Mücevher piyasasında her zevke ve bütçeye uygun pırlanta takı modelleri bulunmaktadır.