Ürün Sıralama
Gönderi Zamanı
Toplam: 0 Ürün
Sonuç bulunmadı

Pırlanta Gerdanlık

Sirius Pırlanta online satış sitesinde su yolu gerdanlık, zümrüt, yakut ya da safir taşlı gerdanlık set modellerini inceleyebilir; indirimli fiyatlar ile online olarak sipariş verebilirsiniz. Tüm pırlanta gerdanlık modellerimiz 14 ve 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Gerdanlığın uzunluğu dilediğiniz uzunlukta ayarlanmasının yanı sıra model konusunda farklı isteklerinizi de değerlendirebiliriz. Ayrıca üretici firma olmamız sayesinde beğendiğiniz modeli farklı altın rengi ya da taş büyüklüğünde talep edebilirsiniz.

 

Fantezi Gerdanlık

 Fantezi gerdanlık modelleri alırken hem gerdanlıkları hem de kullanılan madenleri iyi tanımak gereklidir. Özellikle pırlanta fantezi gerdanlıklarda bilinmesi gereken en önemli terim 4C’dir. Bunlar; kesim, berraklık, renk ve karat ağırlığıdır. Kesim, pırlantanın parlaklığını artırması açısından çok önemlidir. Pırlanta almak isteyenlerin yaptığı yanlışlardan biri de kesim kalitesidir. Kesim sırasında taşın simetrisi, açısı ve oranı dikkatli bir şekilde hesaplanmaktadır. Pırlantanın kesimi, parlaklığını ve fiyatını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Profesyonel kesici pırlanta parlaklığını mümkün olan en yüksek seviyeye yükseltmektedir. Pırlantalar genellikle her biri bir ışık yansıtan özelliğe sahip 58 faset olarak kesilmektedir. Doğru oranda kesilen pırlantanın bir yüzeyinden giren ışık yansıtılırken diğer yüzeyden ve “taç” denilen ast kısımdan yayılmaktadır. Fantezi gerdanlık modellerindeki parlaklık da kesimin yüksek kaliteli olmasından kaynaklanmaktadır. Kesim çok derin olduğunda ışığın bir kısmı “koni” olarak adlandırılan pırlantanın altından kaçmaktadır. Kesimin yeterince derin olmadığı gerçeği de ışığın koniden kaçmasına neden olmakta, bu da pırlantanın yeteri kadar parlamamasına neden olmaktadır. Fantezi gerdanlık modelleri tasarlanırken kesimin çok kaliteli olmasına dikkat edilmektedir. Pırlantanın karakteristik özelliklerinden biri de renktir. Renk belirleyici bir özelliğe sahiptir. Renk, pırlantanın kalitesi de belirlemektedir.

Pırlanta renk ölçeği, renksizden açık sarıya doğru gitmektedir. Pırlantanın rengi, elmasın oluşumu sırasında doğal yapısından dolayı kusurlardan etkilenmektedir. Topraktan çıkarılan elmasların çoğu, normalde renk skalası olarak görülebilen sarı ya da kahverengi renkte olmaktadır. En sarı ve kahverengiye çalma durumundaki elmaslara Fantezi” adı verilmektedir. Tamamen renksiz olan elmaslar ise son derece pahalıdır. Pırlanta da elmasın kesilmesi ile ortaya çıktığı için tamamen renksiz olanlar da pahalıdır. Fantezi gerdanlık modelleri de tamamen renksiz olan pırlantalarla tasarlanıp kaliteli bir şekilde kesildiğinde her ortamda dikkat çekmektedir. Özellikle fantezi gerdanlıkların ışıltısı göz kamaştırıcı bir şekilde olmaktadır. Berraklık da karakteristik bir özelliktir. Bu da 4C'nin yapı taşlarından biridir. Parlaklığın içerdiği ya da dış etkenlerden kaynaklanan kusurlar ya da küçük çatlaklar gibi doğal yapıdan kaynaklanan kusurlar kabul edilebilir kusurlardır. Pırlantanın fiyatını belirleyen unsurlardan biri de karat ağırlığıdır. Karat, pırlanta ağırlığının bir ölçüsüdür. Fantezi gerdanlık alırken pırlanta kesimi, rengi ve berraklığını karar verildikten sonra karat ağırlığına da karar verilmelidir. Karar verildiğinde bütçe de düşünülmelidir. Pırlantalar doğanın hediyesi olan elmaslardan kesilmektedir ve karat ağırlığı arttıkça pırlantanın değeri de yükselmektedir.

Fantezi gerdanlık seçimi yapılırken karat ağırlığına dikkat edilmelidir. Gerdanlık kullanan kişinin günlük faaliyetleri bu takının seçimini etkileyen faktörlerdir. Bir diğer önemli konu da fantezi gerdanlık modelini kullanacak kişinin zevk ve tercihidir. Pırlantaların çok daha parlak görünmesi için farklı işlemler uygulanmaktadır. Bu işlemlerden birisi beyazlatma işlemidir. Beyazlatma, taşın parlak bir renge sahip olmasını sağlamaktadır. Isıtma işlemi de vardır ve bu işlemde pırlanta yüksek ısıya maruz bırakılmaktadır. Bu teknik ile taşın renk ve berraklık özellikleri geliştirilmelidir. Pırlanta gerdanlık tasarlanırken dolgu malzemesi de kullanılmaktadır. Dolgu malzemeleri, yüzeylerinde çatlaklara sahip olan pırlantalardaki bu çatlakların kapatılması için kullanılmaktadır. Dolgu malzemeleri de pırlanta ile aynı özelliklere sahip olmaktadır. Fantezi gerdanlık alırken pırlantanın tarafsız bir laboratuarda sertifikalandırılmış olmasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca aynı karat ağırlığı, şekli, rengi ve berraklığı olan fantezi gerdanlıkların farklı fiyatlara sahip olabileceği de düşünülmelidir. Fantezi gerdanlıkların bakımı da önemlidir. Pırlanta, başka bir pırlana ile hasar görebilmektedir. Bu nedenle pırlanta fantezi gerdanlıklarla diğer pırlantalar sarmadan bir arada konulmamaktadır. Ayrıca pırlantaları kullanırken de dikkatli olunmalıdır.

 

Kredi Kartına 3 Taksit ve Havale/EFT Ödeme Seçenekleri
Piyer Loti Cad. No:5 Kat:2 Çemberlitaş Fatih/İstanbul
Copyright © 2008-2024 - Sirius Pırlanta tescilli markadır.